30 березня 2018 року відбулася зустріч E-learning спільноти в Запоріжжі! Для нашої команди це був перший захід у чудовому місті. Тому ми вирішили трохи відійти від звичного формату зустрічей і представили не 2 доповіді, а цілих 4!
Зустріч почалася з сюрпризу для команди Colorisoft – центр навчання і розвитку «Хлібодар» підніс коровай у подарунок, який у результаті змогли спробувати всі співробітники нашої компанії.

З першою доповіддю виступила Оксана Новаторський – керівник центру навчання і розвитку «Хлібодар». У своїй доповіді, тема якої «Можливості центру навчання: blended learning і вибір форматів навчання», Оксана поділилася своїми ідеями з приводу того, яким повинен бути ідеальний центр навчання. Ми детально розібрали, як навчати досвідчених і «дорослих» співробітників на прикладі моделі Девіда Колба.Спікер поділилася тим, як поєднати бажання власника бізнесу з можливостями відділу навчання, як реалізувати СДН своїми силами, як залучити співробітників у навчання. До речі, в основному, співробітники «Хлібодара» проходять навчання в неробочий час, і це не приносить їм ні краплі дискомфорту, адже весь процес організований з легкістю і любов’ю.
З наступною доповіддю «Гібридні форми навчання та Гейміфікація. Досвід роботи з інструментом розробки електронних курсів iSpring Suite, СДН iSpring Cloud »виступив Євген Гетьманчук – засновник і керівник консалтингової компанії« Getmanchuk Group ». Зі спікером ми говорили про те, як залучити до навчання «найважчих студентів» – топових менеджерів компанії, керівників і власників. Євген підказав, як легко знаходити підхід до топам завдяки квадрату психології Марстона Моултона, адже нерідко від ТОПів можна почути: я і сам усе вмію, хто ти такий, щоб мене вчити і т.д. У процесі доповіді учасники дізналися, що до менеджерів вищої ланки необхідний абсолютно інший підхід – нематеріальні вигоди від навчання, індивідуальний коучинг, спеціально підібрані програми навчання. Дуже важливо давати мікро дози інформації різними каналами: онлайн і оффлайн подача матеріалів, пости в Facebook та інших соціальних мережах, розсилки. Таким чином, можна змінити пошукову поведінку людини і непомітно для нього «підсадити» на навчання. Бонусом від спікера учасники заходу отримали доступ до навчального курсу по зворотному зв’язку і контролю керівників.
Після виступу Євгена ми перервалися на кава-брейк, в ході якого гості могли обговорити доповіді перших спікерів.
Далі свій виступ розпочала Олеся Литвиненко – начальник відділу навчання та оцінки Watsons. Олеся підготувала доповідь на актуальну тему «Як використовувати дистанційне навчання по максимуму?». Ми почали доповідь з огляду з тенденцій, які очікують нас у навчанні. До 2030 року необхідність навчатися і розвиватися виросте до 60 годин на тиждень, адже наші знання безпосередньо вливають на роботу компанії і, відповідно, на її дохід. Щоб компанія завжди йшла в ногу з часом, необхідно дотримуватися 5 – ти ключових принципів: вчитися швидше за конкурентів, вчитися всередині і ззовні, вчитися швидше, ніж змінюється зовнішнє середовище, вчитися прогнозувати майбутнє, вчитися визнавати помилки. Олеся поділилася своїм досвідом по залученню персоналу в навчання, як підбирати контент і як його впроваджувати.
Останнім спікером на зустрічі був Станіслав Загурський – співзасновник компанії Colorisoft. У своїй доповіді, темою якого була «Організація, що самонавчається. Що для цього потрібно? », спікер навів приклади класичної схеми корпоративного навчання, де всі учні програми і матеріали лягають на плечі HR-а, а також її альтернативного варіанту, в якому самі працівники виступають джерелом знань. Станіслав розповів про інструменти, які допомагають організувати самонавчальний процес:
- Організаційна підтримка
- Статистика
- Процесне мислення
- Технологічне забезпечення
Безумовно для того, щоб цей процес був максимально доступним для кожного, його варто автоматизувати і організувати єдину точку доступу. Для таких цілей можна використовувати, в принципі, будь-яку СДН. Станіслав навів приклад, як це легко можна реалізувати в хмарному рішенні, який називається Quickskills. Над створенням цього продукту працювала команда розробників з Одеси, з якими компанія Colorisoft прийла рішення об’єднати сили для розвитку даного проекту і виведення ринку e-learning України на новий рівень. Система дуже проста у використанні, і з нею можна ознайомитися в безкоштовній демо-версії за посиланням quickskills.pro.
Ми дякуємо всім учасникам заходу за те, що відвідали зустріч E-learning спільноти в Запоріжжі, за активну участь і цікаві запитання. І звичайно ж, окрема подяка спікерам за неймовірно корисні доповіді.
Слідкуйте за нашими новинами, щоб не пропустити наступні зустрічі.
З питань співпраці, участі та бажання стати спікером звертайтеся:
(044) 502-13-08